Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.. Viac informácii.

OČAMI FOTOGRAFKY

OČAMI FOTOGRAFKY – VŽDY MOŽNO ZAČAŤ
dokudráma / PREMIÉRA / slovenský dabing

Zuzana Mináčová patrí dodnes k najväčším osobnostiam slovenskej i českej fotografie. Ako dieťa zažila hrôzy druhej svetovej vojny, o ktorých sa rozhodla po prvýkrát prehovoriť.

Film bol uvedený na MFF Karlovy Vary a bol vybratý do hlavnej súťaže filmov na MFF v Haife. Celoslovenskú premiéru bude mať na festivale Cinematik v Piešťanoch 15. septembra 2015.
Filmy režiséra Mateja Mináča preslávili príbehy o sirovi Nicholasovi Wintonovi, ktorý počas 2. svetovej vojny zachránil stovky židovských detí. Teraz režisér Mináč zdokumentoval osud jedného z tých, čo nemali to šťastie dostať sa včas do bezpečia Wintonovým vlakom. Je to osud jeho vlastnej matky, energickej 84 ročnej Zuzany Mináčovej, ktorá patrí k najväčším osobnostiam slovenskej i českej fotografie. Vystavovala v 30 krajinách a jej fotografie svetových filmových hviezd z festivalov sú legendárne. A predsa túto úspešnú optimistickú ženu celý život prenasleduje desivé tajomstvo z detstva. Jedinou možnosťou, ako sa zmieriť s minulosťou bolo vyrozprávať celý príbeh jej detskej lásky. Vydá sa na najťažšiu cestu, na miesto, kde ako 13-ročná zažila najdesivejšie momenty svojho života. Nájde tam konečne pokoj? Mináčová vás s humorom pre ňu typickým prevedie zásadnými zvratmi 20. storočia, fašizmom, komunizmom, kapitalizmom a odhalí princípy svojej umeleckej tvorby, zákulisie fotografovania hviezd, ako aj svoj dramatický osobný život.

Režisér, scenárista a producent Matej Mináč, syn Zuzany Mináčovej má na konte filmy Všichni moji blízcí (1999):, Nicholas Winton - Sila ľudskosti (2002) a Nickyho rodina (2011). Filmy získali vyše 70 medzinárodných cien vrátane televízneho Oscara - International Emmy Award, ďalej Montreal World Film Festival Award; Cenu divákov v Karlovych Varoch, Českého leva za najlepší dokumentárny film za posledných 15 rokov, PRIX ITALIA a mnoho ďalších.

Réžia Matej Mináč
Scenár Matej Mináč
Producent Matej Mináč / koprodukcia: Mazl s.r.o., Česká televize, RWE, Fénix Film, Rozhlas a televízia Slovenska / Radio and Television of Slovakia, Trigon Production s.r.o., Slovenský filmový ústav / Slovak Fi
Hudba MIloš Krkoška
Hrajú Zuzana Mináčová, Matej Mináč,Júlie Ondráčková, Zdeněk Piškula, Lukáš Král
Prístupnosť od 12 rokov
Jazyková verzia slovenský dabing

Na stiahnutie

Fotografie
Distribučný list / 267.29 kB
Presskit / 2.52 MB
Nasadenie filmu v 1.týždni v kinách SR / 54.10 kB

Práve v kinách

Filmy