Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním.. Viac informácii.

Posledný vrchol

La Ultima Cima
dokument, životopisný / PREMIÉRA / slovenské titulky

Posledný vrchol je nevšedný dokumentárny film o španielskom kňazovi Pablovi Domínguezovi. Tento filozof, ktorý miloval Boha, ľudí a hory, tragicky zahynul vo svojich 42 rokoch pri zostupe hory Moncayo, posledného vrcholu Španielska s výškou nad 2000 metrov, ktorý túžil zdolať. Pre mnoho ľudí sa táto smutná udalosť stala momentom, kedy Pablo naplno ožil v ich srdciach. Dokument plný radosti a nádeje je vyrozprávaný so smiechom i slzami jeho rodinou, priateľmi, kolegami a študentmi.

Film získal cenu Bravo, ktorú udeľuje Konferencia biskupov Španielska a ocenenie Združenia filmových scenáristov Španielska za najlepší dokumentárny film.

Trailer k filmu: stiahnite

 

 

Dátumy uvedenia v  kinách, prípadne v ďalšom týždni budú upresnené postupne na tejto stránke.  Kiná nasadzujú film do programu priebežne podľa záujmu divákov.O programe ďalších kín vás budeme priebežne informovať.

Ak máte záujem o projekciu filmu v kine vo Vašom meste alebo  za zvýhodnené vstupné pre školy, skupiny farníkov, spoločenstvá  kontaktujte nás na adrese itafilm@itafilm.sk

V súčasnom období zabezpečujeme distribúciu tohto filmu do slovenských kín, v ktorých tento film hráme od 12.6.2014. Po uvedení distribúcie v kinách postupne poskytneme tento film aj pre subjekty, ktoré nemajú štatút oficiálneho kina na Blu-ray.

 

Réžia Juan Manuel Cotelo
Producent Manuel de Cominges, Antonio Torres, Javier de Silos
Prístupnosť zatiaľ neurčená
Jazyková verzia slovenské titulky

Na stiahnutie

Distribučný list / 2.77 MB
Presskit / 682.00 kB

Práve v kinách

Filmy